Duet tworzą muzycy wywodzący się z odległych zakątków kulturowych Polski i Tajwanu. Jest to kolejna próba połączenia orientalnej egzotyki z europejskim jazzem. Tutaj te dwa byty spotykają się by nawiązać dialog, wyrazić swoją wrażliwość zachowując własnego ducha. Możliwości melodyczne i kolorystyczne instrumentów dalekowschodnich takich jak erhu czy matouqin w połączeniu z europejskim brzmieniem gitary nadają tej muzyce osobliwego charakteru.
Muzyka duetu opiera się na kompozycjach Przemysława Strączka, który od 2015 roku skupia się na łączeniu elementów etnicznych Dalekiego Wschodu w swojej muzyce opartej na improwizacji, elementach jazzu i etno-jazzu. Od tego czasu kierowane przez niego zespoły, takie jak Przemek Strączek & Asian Strings Collective czy East Meets East Quartet, zyskały uznanie nie tylko w Polsce, ale także za granicą, o czym świadczy zaproszenie na tournée po Azji (Singapur, Malezja, Chiny). Zespoły te występowały na festiwalach w Singapurze – Shaw Foundation Stage, 1500 Tons Festival w Szanghaju (Museum of Modern Art – Power Station) oraz CCOM World & Jazz Music Festival (Centralne Konserwatorium) w Pekinie. Duet z Chiao-Hua Chang to kolejna próba połączenia orientalnej egzotyki z europejskim jazzem.
Chiao-Hua Chang (Tajwan) – erhu, urodzona na Tajwanie, od 2013 roku mieszka w Wiedniu. Jest niezależnym muzykiem, który stara się łączyć kultury Wschodu i Zachodu wykonując nie tylko muzykę tradycyjną, ale także improwizację w relacji do współczesnych form muzycznych. W 2001 roku uzyskała tytuł licencjata z erhu na Uniwersytecie Shih-Chien na Tajwanie, aw 2008 roku uzyskała tytuł magistra w Instytucie Etnomuzykologii na National University of Arts w Tainan również na Tajwanie. Od 2014 roku występuje jako solistka w międzynarodowych zespołach grających różne odmiany współczesnego jazzu. Wraz z muzykami austriackimi tworzy scenę free-jazzową występując na licznych festiwalach poświęconych temu stylowi w całej Europie.
Przemysław Strączek – gitarzysta jazzowy, kompozytor, producent, absolwent Akademii Muzycznej. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dwukrotny laureat Mistrzowskiego Konkursu Gitarzystów Jazzowych „Guitar City” im. Marka Blizińskiego w Warszawie, jeden z siedmiu finalistów światowego solisty Thailand International Jazz Conference Solo Competition w Bangkoku. Od wielu lat obecny w rankingu najlepszych polskich gitarzystów według czytelników Jazz Forum – Jazz Top. W 2013 roku otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne. Od 2011 roku współtworzy międzynarodowe projekty jako lider z muzykami z różnych kontynentów, prezentując współczesne kierunki w muzyce jazzowej i etno-jazzowej. Występował z wybitnymi artystami polskimi i zagranicznymi, m.in. Janusz Muniak, Xu Fengxia i Andy Sheppard. Otrzymał również Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie muzyki za rok 2015. Ma na swoim koncie trasy koncertowe z autorską muzyką w wielu krajach świata m in. w Polsce, Anglii, Szkocji, Hiszpanii, Czechach we Włoszech w Tajlandii, Chinach, Singapurze i Malezji występując na wielu międzynarodowych festiwalach jazzowych i w ośrodkach społeczno-kulturalnych.
Gdzie kupić BILETY?
Informacje o sprzedaży biletów i rezerwacji miejsc.