Rzadko się zdarza, żeby ktoś miał przyjemność spotkać prawdziwego artystę. Niekończąca się podróż Raphaelle Brochet do świata światowych sztuk performatywnych i muzyki uczyniła ją naprawdę potężną i inspirującą artystką. Jej wszechstronność i zaangażowanie w naukę wpłynęły na jej wyjątkowe brzmienie, dzięki czemu jest dziś jedną z najbardziej rozchwytywanych wokalistek improwizujących w Europie.
Jazz był naprawdę jej językiem ojczystym. Raphaëlle urodziła się w rodzinie muzyków, a karierę rozpoczęła w wieku 17 lat nagrywając album z Florisem Nico-Bunink (Mingus, Billy Holliday) pod marką Daybreak. Po studiach jazzowych we francuskich konserwatoriach spędziła rok w Montrealu, a drugi w Nowym Jorku, zgłębiając północnoamerykańskie praktyki wykonawcze i pisząc muzykę.
Równolegle ze studiami jazzowymi Raphaëlle wyjechała na ponad 20 lat do południowych Indii, aby uczyć się śpiewu karnatyckiego u Sarady Thoty i konnakolu u Ghatama Govindarajana. Następnie otrzymała pełne stypendium na Wesleyan University w USA oraz uzyskała tytuł magistra etnomuzykologii na jednej z najwyżej ocenianych uczelni na świecie, specjalizującej się w muzyce południowoindyjskiej.
Współpracowała z Nguyên Lê, Heiri Känzig, Sixun, Sophie Alour, Pierre de Bethmann, Ivan Paduart, a także jest bardzo zaangażowana w projekty interdyscyplinarne, takie jak teatr, taniec i kino. Jest również bardzo aktywna jako pedagog i regularnie prowadzi warsztaty na całym świecie. Obecnie Raphaëlle mieszka w Paryżu, a obecne projekty obejmują występy solowe i 4tet
Przemysław Strączek Quartet powstał w 2018 roku. Muzykę zespołu cechuje nowoczesne podejście do brzmienia kwartetu z wykorzystaniem barwy instrumentalnej i sonorystyki. W utworach można odnaleźć nawiązania do różnych osiągnięć muzyki jazzowej, w tym polskiej szkoły jazzowej, od jazzu modalnego, poprzez free jazz, aż po współczesną harmonię. Elementy tych gatunków są przez autora przefiltrowane, odzwierciedlając jego postrzeganie współczesnej muzyki przez pryzmat gitary jako instrumentu towarzyszącego i solowego. Interakcja, intuicja i fantazja muzyczna członków kwartetu nadają muzyce niepowtarzalny klimat
Album kwartetu Fig Tree został wybrany przez Jazz Fuel jednym z najlepszych europejskich albumów jazzowych 2020 roku. Wersja winylowa tego albumu okazała się bestsellerem wśród wszystkich płyt winylowych sprzedanych w Polsce według Stowarzyszenia Producentów Audio Video (Olis) już w pierwszym tygodniu po premierze (styczeń 2021), wyprzedzając w tym rankingu gwiazdy muzyki pop i rock zaszeregowanie.
Kwartet odbył wiele tras koncertowych po Polsce, Włoszech, Anglii, Szkocji, Irlandii Północnej grając również z gwiazdą europejskiego jazzu Andym Sheppardem.
Gdzie kupić BILETY?
Informacje o sprzedaży biletów i rezerwacji miejsc.