//Double Trouble & Olbrzym i Kurdupel – duety Marcina Bożka

Double Trouble & Olbrzym i Kurdupel – duety Marcina Bożka

Double Trouble to duet muzyczno-ruchowy, w skład którego wchodzi ambrozyjski* basista-improwizator Marcin Bożek oraz frymuśna** performerka i tancerka Aleksandra Bożek-Muszyńska. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie improwizowali m. in. na festiwalu Art Of Improvisation we Wrocławiu, w Galerii Pionovej w Gdańsku, Teatrze BOTO w Sopocie i w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem. Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo „I know №Thing” na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wiedniu. Jako freelancer współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier, Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim, Yoshiko Chumą, fundacją „Appendix” i fundacją „Strefa Wolnosłowa”. Od 2017 wraz z Hanną Bylką-Kanecką współtworzy kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. W swojej pracy fascynuje się zarówno tym co niewerbalne, jak i werbalne. Strona artystki: http://abozek.wixsite.com/dzikibozek

Marcin Bożek- muzyk, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003r). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Etatowy basista Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo.
Dyskografia: „Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE” (z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni – VIDEO ) 2016, „In Side Shout” (Olbrzym i kurdupel & Willi Hanne) 2015, „Affair with art” (Marcin Bożek solo) 2014, „Work” (Olbrzym i kurdupel) 2014, „Six philosophical games” (Olbrzym i kurdupel)2012, „Dzieci lubią jazz” (Jazz dla dzieci) 2011, „Cocotier” (Cocotier) 2011, “Pogodnie zorientowani” (MBB, Jazz dla dzieci) 2010, “Frrrr….” (Olbrzym i kurdupel) 2008, “Ulica” (Cocotier); 2007, „Kundzia” Acoustic Travel Band) 2005.

Olbrzym i kurdupel – to duet improwizatorów Marcina Bożka i Tomka Gadeckiego. Wspólne muzykowanie pozwala im spełniać się artystycznie. W improwizacji czują się wolni i nieskrępowani niczym. Ich gra przesycona jest emocjami, które prowadzą ich w bardzo różne stylistycznie rejony muzyczne. Muzycy od samego początku przyjęli konwencję swoich koncertów jako spektaklu dźwięku i obrazu. Współpracując z uznanymi artystami sztuk audiowizualnych Tomek i Marcin występują w białych kombinezonach na których wyświetlane są wizualizacje.
Duet powstał wiosną 2007 roku w Trójmieście. Na początku roku 2008 pod nazwą Olbrzym i kurdupel weszli do studia i zarejestrowany został materiał na pierwszą płytę o dźwięcznym tytule „Frrrrr….” 7 kwietnia 2012 ukazał się drugi album pod tytułem „Six Philosophical Games”. 15.02.2014 miała miejsce premiera trzeciej płyty zespołu wydanej nakładem Kilogram Records. Album jest rejestracją koncertu, który odbył się w klubie Alchemia w Krakowie i nosi tytuł „WORK”. Czwarta płyta to „In Side Shout” nagrana z niemieckim perkusistą Willim Hanne. Piąty album to album DVD „Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE” ( Z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni.
Zespół Olbrzym i kurdupel występował na licznych festiwalach w kraju i za granicą między innymi: „11. All About Freedom Festival” Gdańsk 2017, „MIRROR MIRROR SOMMER FESTSPIELE” BERLIN 2017 ,”SEITWÄRTS AVANTGARDE JAZZ FESTIVAL” HANNOVER 2017, „Mirror Mirror” Berlin (2016), „11.Újbuda Jazzfestival” Węgry Budapeszt (2015), „Krakowska Jesień Jazzowa ” Kraków (2014), „Jazz Jantar” w Gdańsku (2010), czy „Dzianie się” w Olsztynie (2012) gdzie otrzymał wyróżnienie.

TOMASZ GADECKI – Saksofonista, (ur. w Gdyni 15.08.1971) Muzyk ostatnią dekadę poświęcił szeroko rozumianej muzyce improwizowanej. W swojej twórczości na pierwszym miejscu stawia kreatywność i poszukiwanie prawdy do ostatniego dźwięku. Współzałożyciel zespołów Olbrzym i kurdupel, Sambar, Band A free, 250 Kg (ćwierć tony),TRC, Helaton . Współpracuje z wieloma muzykami z Polski i ze świata. Autor muzyki do spektakli teatralnych, muzyk sesyjny w wielu projektach np. Pure Phase Ensemble, Dreadles Lions, Galago, Artur Maćkowiak, Contemporary Noise Sextet, 7FAZ. Współtworzy duet taneczno-muzyczny Acoustic Body z Anną Haracz oraz trójmiejskie Lonker See, z którym otrzymał nagrodę DOKI 2016. Improwizacja, która jest bardzo ważnym elementem jego twórczości sprawia iż bardzo często pracuje z performerami, malarzami czy poetami i zdecydowanie nie powiedział w tej dziedzinie ostatniego słowa.

Facebook
Facebook
Instagram
RSS